W pełni ciesz się kobiecością

[Głosów:0    Średnia:0/5]

W pełni ciesz się kobiecością Tag: preparaty do higieny intymnej    płyny do higieny intymnej    środki do higieny intymnej    żele do higieny intymnej

Każda kobieta wie, jak ważna dla ogólnego samopoczucia i zdrowia jest higiena intymna. Nie tylko dbamy w ten sposób o czystość, ale również zapobiegamy nieprzyjemnym podrażnieniom i zakażeniom. Infekcje pochwy, które niestety dość często spotykają kobiety mogą powodować duży dyskomfort w codziennym życiu. Dlatego warto wiedzieć jak im zapobiegać, aby móc w pełni cieszyć się swoją kobiecością.

O pochwie słów kilka

W pochwie znajdują się “dobre” bakterie, pałeczki kwasu mlekowego. Stanowią one naturalną ochronną florę bakteryjną pochwy. Wydzielany przez nie kwas mlekowy utrzymuje kwaśne środowisko, nieprzyjazne dla zarazków, uniemożliwiające rozwój wielu chorobotwórczym drobnoustrojom. Stanowi osobistą barierę ochronną przed infekcjami. Jeśli z pochwą wszystko jest w porządku, to nie powinnaś odczuwać żadnych objawów typu swędzenie czy pieczenie. Logiczne, że z pochwy wydostaje się wydzielina, jednak w przypadku zdrowego narządu jest ona bezbarwna i bez zapachu. W momencie kiedy jakikolwiek z objawów się pojawi to znak, że twoja pochwa została zainfekowana.

Boli, szczypie to znak infekcji – tylko jakiej?

Wyróżnić można kilka najczęstszych infekcji pochwy. Spowodowane są różnymi przyczynami, różnić się mogą także ich objawy. Jedna rzecz jest natomiast wspólna – uczucie dyskomfortu i możliwość podupadnięcia na zdrowiu w przypadku zbagatelizowania problemu.

“Najpopularniejsze” infekcje pochwy to między innymi :

–  grzybica pochwy – wywoływana jest drożdżakami o nazwie Candida albicans. Ich rozwój może być spowodowany niewłaściwą higieną intymną, źle dopasowaną bielizną z nienaturalnych materiałów oraz długotrwałymi kuracjami antybiotykowymi. Grzybica można się również zarazić. Poznajemy ją poprzez objawy takie jak silne, uporczywe swędzenie pochwy, często także warg sromowych. Pojawiają się gęste, żółtawe upławy

infekcja bakteryjna – mimo obecności pałeczek kwasu mlekowego, może dojść do sytuacji gdy szkodliwe bakterie znajdą w pochwie doskonałe miejsce do rozwoju. Infekcja bakteryjna, do której w takim przypadku dochodzi, spowoduje u kobiety białe lub żółte upławy oraz swędzenie sromu.

rzęsistkowica – ta przypadłością zarażamy się od naszych partnerów. Przenoszony do kobiecego organizmu pasożyt powoduje świąd i pieczenie, a także pieniste, żółtozielone upławy o nieprzyjemnym zapachu. Podczas stosunku pojawia się ból.

alergia – jak sama nazwa wskazuje jest to infekcja o podłożu alergicznym. Alergenami, w zależności od organizmu, mogą być źle dobrany proszek do prania, wkładki, podpaski czy tampony. Wiele kobiet może mieć również alergię na różnego rodzaju lubrykanty a nawet na lateks zawarty w stosowanych prezerwatywach. Alergiczna infekcja pochwy charakteryzuje się swędzeniem, obrzękiem i zaczerwienieniem sromu w kontakcie z czynnikiem wywołującym alergię.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Większość infekcji jest stosunkowo łatwa do wyleczenia, jeśli oczywiście odpowiednio wcześnie zauważymy objawy i udamy się z nimi do ginekologa. Aby jednak nie musieć z wstydliwymi dolegliwościami korzystać z porad specjalistów, można starać się im zapobiegać. Stosowanie się do swoistego kodeksu higieny intymnej, z pewnością zminimalizujemy możliwość infekcji pochwy. Niewątpliwym priorytetem powinna być właściwa higiena intymna.

Jak powinna wyglądać higiena intymna? Przede wszystkim należy przestrzegać kilku punktów :

–  stosuj płyny do higieny intymnej, które współgrają z pH pochwy
–  nie używaj do mycia gąbek, gdyż z racji na temperatury panujące w łazience mogą się one stać siedliskiem bakterii
–  jedyną osobą, która powinna korzystać z twojego ręcznika jesteś ty sama
–  pamiętaj że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmy – nie przesadzaj więc z nadmierną higieną intymną i podmywaj się do 2 razy dziennie
–  pamiętaj aby w czasie menstruacji odpowiednio często zmieniać podpaski czy tampony, nawet jeśli krwawienie nie jest zbyt obfite
–  zrezygnuj z długich kąpiel na rzecz krótkich pryszniców

Dodatkowo korzystnie dla twojego zdrowia zadziała bielizna wykonana z naturalnych tkanin. Równie przydatne może być dokładne pranie, tak aby drobinki proszku nie pozostawały na bieliźnie, prowadząc automatycznie do podrażnienia pochwy. W trosce o swoje zdrowie intymne warto również mieć stałego partnera seksualnego, którego możesz być pewna. Jeśli jednak zdarzają ci się jedno nocne przygody pamiętaj aby za każdym razem zabezpieczyć się nie tylko za pomocą tabletek antykoncepcyjnych ale również prezerwatyw, ponieważ środki hormonalne nie uchronią cię przed niechcianymi infekcjami.

Polecane produkty do higieny intymnej:

GLIZIGEN Żel do higieny intymnej dla kobiet, 250ml –  przeznaczony do codziennej higieny i pielęgnacji kobiecych intymnych części ciała z uwzględnieniem ich fizjologicznych właściwości. Aktywowany molekularnie kwas glicyryzynowy zawarty w żelu znacznie zwiększa jego złożone higieniczne działanie, podczas gdy kwas mlekowy pomaga utrzymać właściwy poziom odczynu pH okolic intymnych.

 

PLIVAfem B żel do higieny intymnej 100 ml – W preparacie zastosowano unikalny, bogaty zestaw najbardziej skutecznych substancji czynnych o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym: Alantoinę, pantenol, bisabolol, chamazulen oraz wyciąg z lukrecji gładkiej, co zapewnia wyjątkową skuteczność.

 

Ziaja Intima kwas mlekowy płyn – Płyn z kwasem mlekowym do codziennej higieny okolic intymnych o zmniejszonym stopniu ochrony naturalnej flory bakteryjnej. Kremowa konsystencja, nie zawiera mydła i barwników, delikatnie perfumowana.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*