Stawy jak nowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Stawy jak nowe Tag: leki na stawy    Preparaty na stawy    środki na stawy    suplementy na stawy

Siedzący tryb pracy, niewłaściwa dieta, brak ruchu, otyłość czy nawet przeciążenie sportowe – to wszystko sprawia, że mimo młodego wieku możemy już poruszać się jak wiekowi ludzie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do swojego życia odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Wizyty w clubach fitness czy na siłowniach nie należą do najtańszych. Nie oznacza to jedna, że musimy pogodzić się z losem, że nasze stawy nie będą już prawidłowo funkcjonować. Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wykazać maksimum dobrej woli i samozaparcia. Dlaczego samozaparcia? Ponieważ ćwiczyć stawy można samemu, w domowych pieleszach, gdzie nikt nie będzie nas obserwował. Dla chcącego nic trudnego.

Jak się do tego zabrać?

Przygotowując się do ćwiczeń, koniecznie należy pamiętać o rozgrzewce. Przecież zależy nam, aby doprowadzić nasz organizm do jak najlepszej formy, a nie nadwyrężyć go poprzez złe rozgrzanie ciała. Jakie ćwiczenia powinny znaleźć się w domowej rozgrzewce? Na pewno dobrym przykładem będzie bieg w miejscu czy skoki na skakance. Jeśli w twoim mieszkaniu znajduje się rowerek stacjonarny, to w formie rozgrzewki możesz zrobić sobie 5-cio minutową przejażdżkę. Następnym etapem będą wszelkie ćwiczenia rozciągające mięśnie, czyli tak zwany stretching. W zależności od tego, o które stawy nam chodzi, większą uwagę skupiamy na danych partiach ciała.

Przykładowe ćwiczenia

Najlepszymi ćwiczeniami, które pomogą nam wzmocnić stawy skokowe, z którymi większość ma największy problem będą ćwiczenia takie jak na przykład wykrok. Polega on na tym, że stojąc wykonujemy wykrok w przód, z przyklękiem. Następnie odpychamy nogę wykroczną i powracamy do pozycji wyjściowej. Bardzo dobre na wzmocnienie stawów są również najzwyklejsze przysiady. Efekt będzie tym lepszy, jeśli podczas przysiadu wytrzymamy w tej pozycji około 2 sekund. Polecane przez specjalistów jest również ćwiczenie polegające na obunożnych klękach i wstawaniu, bez pomocy rąk. Ważne jest aby podczas klęku tak zapanować nad środkiem ciężkości ciała, aby nie gruchnąć kościami o ziemie. Stosując codziennie takie ćwiczenia będziesz miał pewność, że twoje stawy przez długi czas będą jak nowe.

 

Polecane leki na stawy:

Arthron comlex – Preparat polecany młodzieży powyżej 15 lat, osobom dorosłym prowadzącym aktywny tryb życia oraz osobom starszym, które z racji wieku są bardziej narażone na pierwotne zwyrodnieniowe zapalenie stawów.

 

 

 

Aflexin –  jest preparatem wspomagającym utrzymanie dobrej kondycji stawów oraz sprawności ruchowej. Starannie wyselekcjonowane oraz dobrane w optymalnej ilości składniki preparatu Aflexin dostarczają substancje wspomagające ruchliwość stawów oraz kondycję płynu maziowego i chrząstki stawowej. Ponadto Aflexin chroni komórki stawów przed działaniem wolnych rodników.

 

Chrząstka Rekina – to bezpieczny i efektywny suplement diety we wspomaganiu terapii układu kostno-stawowego. Wspomaga terapię schorzeń reumatycznych. Polecany osobom zagrożonym osteoporozą. Preparat to bogate źródło wapnia i fosforu

 

 

Artresan –  uzupełnia codzienną dietę w glukozaminę, która odżywia stawy, stymuluje fizjologiczne procesy związane z funkcjonowaniem stawów, tj. regenerację komórek chrząstki stawowej, syntezę kolagenu chrząstki stawowej oraz wchodzi w skład płynu maziowego – substancji poślizgowej w stawach.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*