Owoc kawowca – wiarygodne opinie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

To pytanie zadaje sobie wielu ludzi, głownie ci, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy i zastanawiają się, czy użyć tego suplementu diety a może innego. Jednak o wiele wcześniej z kawowcem spierali się naukowcy, nie mogąc dojść, czy naprawdę działa. Jak jest więc naprawdę?

Po pierwsze nie ma zbyt wielu przekazów naukowych dowodzących, że spożywanie owocu kawowca coś daje. Mówiąc owoc kawowca ludzie przeważnie mają na myśli jego ziarna, co nie jest do końca prawdą z biologicznego punktu widzenia, ponieważ owoc, to nie to samo co ziarno. Ziarna kawowca mają zdumiewające właściwości odchudzające a przynajmniej tak twierdzi większość ludzi, którzy stosowali ten suplement oraz naukowców. Problem polega na tym, że działanie odchudzające zielonej kawy, czyli nieparzonych ziaren kawowca (jeśli myślałeś, że mała czarna załatwi sprawę twojej nadwagi – zapomnij) opiera się na zawartości kwasu chlorogenowego CGA800, co do którego właśnie są wątpliwości.

Badania nad kwasem chlorogenowym, choć zakończyły się sukcesem, były przeprowadzone jedynie na 16 osobach, co przy tak małej próbie może powodować duże ryzyko wystąpienia błędu losowego. Na dowód tego, że jednak CGA800 nie jest tak dobry w odchudzaniu jak inni sądzą dokonano eksperymentu na myszach, który wykazał, że u myszy karmionych wysokotłuszczowo z dodatkiem kwasu występuje jeszcze większe otłuszczenie wątroby, niż u tych, które nie przyjmowały kwasu. Wniosek nasuwa się więc sam. Jeśli chcesz mieć smukłą sylwetkę, musisz zmienić swój styl życia, ponieważ opychanie się tłustym jedzeniem i równoczesne stosowanie suplementów na zlikwidowanie tłuszczów nic nie daje a wręcz przeciwnie.

Co zatem powinna zrobić osoba chcąca się odchudzić? Powinna przede wszystkim udać się do dietetyka, by ten zalecił jej odpowiednią terapię a co do kawowca, to uważam, że spróbować nie zaszkodzi. Najwyżej jeśli nie da on oczekiwanych efektów, zawsze można przestać go stosować. Najważniejsza jest jednak silna wola przy stosowaniu diety i ćwiczeń fizycznych. Pamiętaj stosowanie suplementów nic nie da jeśli nie skończysz z dotychczasowym trybem życia, który wpędził cię w kłopoty z odżywianiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*