Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami

Chcąc aby organizm Twój działał w pełni sprawnie nie powinieneś zapomnieć o oczyszczeniu jelita grubego, które również pełni niezwykle ważną funkcję w Twoim ciele. To właśnie w jelicie grubym zachodzą wszystkie ostateczne procesy związane z trawieniem, a także readsorpcją.

Jelito grube jako istotny organ odpowiedzialne jest za wchłanianie glukozy, aminokwasów, a także witamin. Resztki znajdujących się tu pokarmów są rozkładane przez bakterie gnilne. Niestety w jelicie grubym wchłaniane mogą być też toksyny, które tak bardzo chcemy usunąć z naszego ciała przeprowadzając oczyszczanie organizmu z toksyn. Brak opieki nad jelitem grubym doprowadzić może do wielu przykrych chorób, których chciałbyś uniknąć. Dlatego też dowiedz się jakie są domowe sposoby oczyszczania jelita grubego.

Jak oczyścić jelito grube?

Jeśli odczuwasz ciągłe wzdęcia i zaparcia, z Twoich ust wydostaję się nieprzyjemny zapach, skóra zasypana jest wągrami i pryszczami, to prawdopodobnie zastanowić powinieneś się nad oczyszczeniem jelita grubego. Poniżej przedstawiamy Wam najprostsze domowe sposoby oczyszczania jelita grubego.

Oczyszczanie jelita grubego - domowe sposoby

Oczyszczanie jelita grubego owocami

Jak wielu z nas wie niezwykłym owocem, który pozwala na oczyszczenie organizmu są suszone śliwki. Łącząc je z innymi suszonymi owocami (figi, morele, daktyle) i miodem sporządzić możesz ciekawą substancję, która mocno Cię przeczyści i oczyści Twoje jelito. Aby przygotowywać preparat musisz zebrać około 50dag śliwek oraz po 25dag pozostałych składników, zmielić je i wymieszać. Tak przygotowaną masę trzymać powinieneś w lodówce popijając z niej każdego dnia 1 dużą łyżkę. Kuracja trwa do wyczerpania zapasów, jednak warto postarać się o to, aby trwała minimum 3 miesiące. Wtedy właśnie jest najbardziej skuteczna!

Oczyszczanie jelita grubego kefirem

Inną znaną metodą, którą stosować można w domu jest oczyszczanie jelita grubego kefirem. Metoda ta opiera się na dostarczaniu do organizmu dużych dawek kefiru, który spowodować ma jego oczyszczenie. Kuracja taka trwa trzy dni. Pierwszego dnia należy wypić dwa i pół litra kefiru podając go sobie w najlepiej sześciu dawkach przegryzając czarnym chlebkiem. Tego dnia nie powinno się spożywać innych posiłków.

Jeśli pierwszy dzień Cię nie zniechęcił, to drugiego dnia musisz przygotować sobie kolejne dwa litry soku, tym razem z jabłek. Podziel go sobie na 6 części i popijaj jedząc czarny chlebek. Dalej rezygnujesz z innych posiłków. Trzeci, ostatni już dzień, to pełen luksus. W jego trakcie możesz pozwolić sobie na zjedzenie sałatek z gotowych warzyw. Taką kurację powtórzyć możesz dwa razy w miesiącu, na pewno dzięki niej Twoje jelito będzie oczyszczone.

Oczyszczanie organizmu warzywami

Jeszcze inną metodą jest oczyszczanie organizmu warzywami. Można tu na przykład zastosować czternastodniową kurację polegającą na wypijaniu połowy szklanki soku z kiszonej kapusty każdego dnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*