Naturalne preparaty na wypadanie włosów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze na wszelkie dolegliwości są naturalne sposoby, którymi nasze babcie leczyły nas w dzieciństwie. Często skład takich medykamentów był najpilniej strzeżoną, domową tajemnicą. Czasy się zmieniły i rady seniorek  poszły trochę w  odstawkę. Na szczęście jednak producenci kosmetyków, zauważyli dobry wpływ na nasze zdrowie naturalnych składników: roślin, ziół i owoców. Pojawia się coraz więcej produktów, których skład opiera się właśnie na nich. Przyjrzyjmy się więc naturalnym preparatom na wypadanie włosów.

Pośród, wręcz zalewu, produktów na łysienie, opartych na składnikach naturalnych, liczy się tak naprawdę tylko kilka. Jednym z nich jest szampon Revita. Produkt ten powstał w USA i tam jest jednym z częściej sprzedawanych preparatów na łysienie. Przede wszystkim działa ona na nasze włosy stymulująco. Pobudza je do wzrostu, a jednocześnie odżywia, poprawiając ich ogólną kondycję. Polecany jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją „przygodę” z łysieniem, jak i tych u których wypadanie włosów przyjęło już stadium zaawansowane. Wykorzystuje on tak zwaną technologię nanosomową. Jego składniki wnikają bezpośrednio w skórę głowy. Ma ten szampon jeszcze jedną zaletę, przynajmniej dla niektórych. Zapach. Jego nuta oparta jest o owoce.

Kolejny naturalnym preparatem na wypadanie włosów jest Provilus. Sprzedawany jest on w postaci tabletek. Produkt ten działa dwuetapowo.  W pierwszej fazie powstrzymuje produkcję DHT – enzymu odpowiedzialnego za łysienie.  Potem stymuluje on porost włosów. Robi to dzięki naturalnym składnikom: cynkowi, magnezowi, biotynie i witaminie B. Tak przy okazji poprawi nam ten preparat wygląd paznokci. Nanocaps, kolejny preparat, ma podobne działanie do Provilusu. To produkt również dostępny pod postacią kapsułek, który oparty jest na naturalnych składnikach. Wstrzymuje produkcję DHT i pobudza mieszki włosowe.

Te trzy wymienione produkty nie wyczerpują tematu naturalnych preparatów na wypadanie włosów. Są jednak najbardziej znane i skuteczne. Bardziej chodziło nam o zasygnalizowanie, że istnieją i takie sposoby na łysienie. Generalnie istnieje jeszcze cała masa produktów – głównie szamponów – których skład opiera się o naturalne komponenty.  Dość sporą grupę stanowią te z czarnej rzepy, która ma dobry wpływ na bujność naszej fryzury. Ale tym tematem zajmiemy się innym razem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*