Minoxidil na łysienie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dzisiaj bez zbędnych wstępów (bo i nie ma na co czekać, kiedy dotknie nas problem łysienia), zajmiemy się związkiem, który można powiedzieć zrewolucjonizował rynek produktów na wypadanie włosów.

Minoxidil, bo o nim mowa, stał się może nie cudownym lekiem na łysienie, ale bez wątpienia przybliża nieco do odkrycia takiego. Z grubsza rzecz ujmując, jest to związek, który już w dość małych ilościach powstrzymuje łysienie. Jednocześnie stymulując porost włosów. Pierwsze produkty, których skład się na nim opierał, pojawiły się w użytku w połowie lat dziewięćdziesiątych. Preparaty na nim oparte dzielą się na dwie grupy. Przynależność do konkretnej, zależy od procentowej zawartości Minoxidilu. W pierwszej znalazły się między innymi Rogaine (chyba najbardziej znany i najszerzej reklamowany), Provilus i Loxon. W drugiej jest Xandrox. Ten ostatni sprzedawany jest tylko w Stanach Zjednoczonych i zawiera aż 15 procent Minoxidilu. Dla porównania podam, że w przypadku pierwszej grupy zawartość tego związku nie przekracza 5%. Oczywiście istnieje prosta zasada (która zresztą została potwierdzona badaniami klinicznymi), ze im więcej Minoxidilu tym lepsze efekty. Ma on jednak swoje skutki uboczne, o których zaraz.

Minoxidil pierwotnie stosowano u mężczyzn, którzy mieli problemy z gruczołem krokowym (prostatą) i na początku używany był doustnie. Po pewnym czasie zauważono jednak, że powoduje też odrastanie włosów. W taki to sposób zaczęła się jego kariera w preparatach na łysienie. Jego stosowanie może jednak wywoływać pewne skutki uboczne. Problemy z ciśnieniem, opuchnięcie twarzy, czy podrażnienia skóry. Faktem jest, że występują one rzadko i zazwyczaj w sytuacji nieumiejętnego stosowanie danego produktu. A zasady są dość proste. Większość produktów zawierających Minoxidil, po prostu po myciu włosów, nakłada się na łysiejące miejsca. Trzyma około 20 minut. I właściwie tyle. Chociaż oczywiście, tak czy tak trzeba najpierw przeczytać ulotkę, albo porozmawiać z kimś „władnym” w temacie. Oczywiście nasuwa się pytanie najważniejsze. Ile będziemy musieli wydać na taką kurację? No i przyznam dość ciężko wyciągnąć nawet średnią kwotę, gdyż istnieje zbyt duża rozpiętość cenowa produktów z Minoxidilem. Najlepiej po prostu rozejrzeć się po różnych sklepach, aby samemu wyrobić sobie wiedzę na ten temat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*