Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

O tym, jak waży jest wybór odpowiedniej szczotki do włosów – pisze Paulina Nowak, autorka bloga „Blondregeneracja”.
Po pierwsze i chyba najważniejsze powinnyśmy skupić się na wyborze włosia. Na rynku największą przewagę stanowią szczotki z włosia dzika, możemy wybierać spośród jasnej lub ciemnej szczeciny.
Poza tym robi się także szczotki z włosia koziego (są one znacznie miększe od włosia dzika, nadają się do czesania włosów bardzo cieniutkich i delikatnych, dlatego przeznacza się je głownie dla dzieci). Co więcej możemy wybrać sposób osadzenia włosia. Może ono być osadzone bezpośrednio w drewnie – jest to rozwiązanie najczęstsze (tak osadzane są szczotki Khaja). Taką szczotkę znacznie łatwiej czyścić ponieważ włoski są od siebie oddalone w znacznym stopniu. Zbiera się pomiędzy nimi kurz, jednak łatwo da się go wyjąć podważając lub wyciągając pincetą.

Można wybrać także szczotkę pneumatyczną – i ja wolę to rozwiązanie – włosie lepiej dopasowuje się do kształtu głowy, przez co ma się wrażenie, że mniej drapie 😉 Minusem jest znaczna trudność w oczyszczaniu szczotki pneumatycznej.
Możemy wybrać także szczotkę z rozczesywaczem – tzn. dodatkową plastikową szpilką. Takie rozwiązanie nada się przede wszystkim do włosów bardzo grubych, plątających się.
Kształt i wielkość wybranej przez nas szczotki jest równie ważna co włosie. Szczotki okrągłe przeznaczone są przede wszystkim do modelowania włosów. Możemy tutaj wybierać spośród rozmaitych rozmiarów. Największy wybór okrągłych szczotek z włosia posiada chyba GORGOL. Znajdziemy tu szczotki o różnych średnicach, od tych najmniejszych Ø 22, aż do szczotek szerokich Ø 33/66.
Szczotki płaskie najlepsze będą do codziennego rozczesywania włosów. Te prostokątne, największe najlepiej sprawdzą się u gęstowłosych i długowłosych 😉 Owalne, średniej wielkości u posiadaczek włosów mniej gęstych, do łopatek.
Poza wymienionymi wyżej rodzajami możemy również decydować o rękojeści. Mimo, że najczęściej szczotki z naturalnego włosia posiadają drewniane rączki do można spotkać też łatwiejsze w utrzymaniu rękojeści plastikowe. Ja skłaniam się ku standardom i wybieram szczotkę drewnianą – która jest przede wszystkim antystatyczna.

%name Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

Dermicos Vive

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*