Jak przygotować skórę do opalania?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Większość kobiet chciałaby mieć piękną opaleniznę, która według niektórych świadczy o zdrowej skórze, choć tak naprawdę opalenizna ze zdrowiem nie ma zbyt wiele wspólnego. Rozsądne korzystanie z kąpieli słonecznych, owszem, przynosi wiele korzyści, jednak nie każdy potrafi zachować umiar w opalaniu. Niekiedy słyszy się, że skórę można przygotować do opalania, „hartując” ją na kilka sposobów jednak, czy to działa? Absolutnie nie!

Pierwszym sposobem na rzekome przygotowanie skóry do „urlopowego” opalania jest wizyta na solarium, gdzie są kabiny UV. Niektórzy przekonują, że jeśli poopalamy się trochę w solarium, to podczas opalania się w naturalnym słońcu nie grozi nam już oparzenie, ani rak skóry. Jest to oczywiście nieprawdą! Co więcej, dawki promieni UV przyjęte w kabinach UV, tylko potęgują działanie promieni słonecznych oraz zwiększają ryzyko nabawienia się nowotworu. Opalanie w solarium w żadnym wypadku nie pomaga naszej skórze, nawet, jeśli opalamy się w specjalnych kabinach ze światłem imitującym promienie słoneczne. Kolejnym przykładem „pomagania sobie w opalaniu” są suplementy odżywcze na bazie antyoksydantów i beta-karotenu. Faktem jest, ze niektóre z nich mogą zapobiegać uczuleniom słonecznym, jednak wcale nie uchronią nas przed uderzeniami słońca, ani przed nowotworami skórnymi.

To, co można zrobić, aby uchronić się przed poparzeniem i zapewnić sobie ładny koloryt skóry, to np. peeling ciała, który pomoże nam uzyskać równomierną opaleniznę, należy także pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry. Przede wszystkim należy jednak po pierwsze stosować kremy z filtrem, i to zanim zaczniemy się opalać (najlepszy czas to 20-30 minut przed opalaniem) oraz po prostu unikanie leżenia „plackiem” na słońcu. Częste robienie sobie przerw w opalaniu także pomaga nam zabezpieczyć się przed negatywnym działaniem słońca. Każdy, kto chce się opalać, powinien robić to z rozwagą. Nikogo z nas nie zadowoli przecież poparzona, czerwona i schodząca płatami skóra, a co gorsza nowotwór skóry!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*