Jak pokonać opryszczkę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Opryszczka to największy wróg kobiecych ust. Nie dość, że pojawia się zazwyczaj w najmniej odpowiednim czasie, to często wywołuje silny ból oraz powoduje odczuwalny dyskomfort. Skąd w ogóle bierze się opryszczka na ustach i jak sobie z nią poradzić. Piękne usta to ozdoba każdej kobiety. Niestety skóra na nich jest szalenie cienka i delikatna, co sprzyja jej uszkodzeniom i czyni usta wyjątkowo podatne na działanie czynników zewnętrznych, w tym także drobnoustrojów.

Jednym z najczęstszych zagrożeń wobec, których uszkodzona – chociażby lekko – skóra ust pozostaje bezbronna, jest opryszczka, popularnie nazywana zimnej. Opryszczka na ustach to oznaka, że zostałyśmy zaatakowane przez wyjątkowo nieprzyjemny wirus. Poza tym opryszczka na ustach to objaw obniżonej odporności. Występuje ona u osób, które często się przeziębiają lub niedawno chorowały. Opryszczka atakuje też osoby żyjące w ciągłym stresie. Bardzo często towarzyszy ona kobietom w czasie okresu. Wirus opryszczki jest zaraźliwy, więc gdy tylko nasze usta zostaną nim zainfekowane, najlepiej unikać całowania oraz przytulania do twarzy zdrowej osoby. Należy przy tym podkreślić, że wirus ten ma skłonność do bardzo szybkiego namnażania, a walka z nim bywa szalenie uciążliwa i nierówna.

W jaki sposób należy walczyć z wirusem opryszczki. Po pierwsze – należy zachować wyjątkową ostrożność. Miejsca zakażonego nie należy więc dotykać ręcznikiem, którego używają pozostali. Niewskazane jest też dotykanie gołą ręką. Najlepszy do tego celu będzie patyczek higieniczny lub płatek do demakijażu. Bardzo pomocnym i jednym z bezpieczniejszych środków, wobec których opryszczka na ustach staje się bezradna, jest cytryna lub świeżo wyciśnięty z niej sok.
opryszczka na ustach

Nasączony wacik lub plasterek cytryny, należy trzymać w miejscu zakażania, co jakiś czas go zmieniając na świeży. Inną równie bezbolesną metodą, jest posmarowanie zakażonego obszaru pastą do zębów lub przecieranie go wodą utlenioną. Antybakteryjnie działa również ocet oraz spirytus salicylowy, ale musimy się liczyć z ryzykiem popalenia niedotkniętych chorobą obszarów wokół ust. Jeśli wskazane metody nie przyniosą oczekiwanego efektu, lepiej udać się do apteki po środek z antybiotykiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*