Herbata zielona w diecie

Zielona herbata spożywana jest głównie w Chinach i Japonii, gdzie jej przygotowaniu towarzyszy cały rytuał. Od wieków znana jako źródło zdrowia i młodości. Wpływ działania zielonej herbaty na organizm to imponująca lista, Japończycy wymieniają około 60 dolegliwości, na które pomaga spożywanie naparu zielonej herbaty, między innymi:

chroni przed zawałem serca,

łagodnie stymuluje krążenie,

zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych,

obniża poziom cholesterolu,

zmniejsza ryzyko zachorowań na raka,

wzmacnia zęby i kości, zapobiega próchnicy

reguluje procesy trawienne.

wspomaga wzrost włosa

detoksykuje organizm

Zielona herbata wspomaga odchudzanie poprzez usuwanie z organizmu nadmiaru wody i substancji toksycznych. Jest sprzymierzeńcem osób dbających o smukłą sylwetkę. Nałogowym palaczom pomaga w neutralizacji nikotyny, a po spożyciu alkoholu szybko uzupełnia straty mikroelementów, łagodząc skutki kaca i usprawniając prace obciążonej pochodnymi alkoholu wątroby.

Ekstrakt uzyskiwany jest z liści zielonej herbaty, zawiera: fluor, żelazo, magnez, mangan, potas, wapń, fosfor, cynk oraz witaminy: A, B, B2, B12, C, E (a więc mocny antyoksydant). Posiada także saponiny, karotenoidy, flawonoidy i olejki eteryczne.

W kosmetyce zielona herbata stosowana jest w preparatach przeznaczonych dla zanieczyszczonej, suchej, tłustej, trądzikowej skóry, a także przy poparzeniach słonecznych. Wykazuje działanie regenerujące, tonizujące, hamujące zapalenia, ściągające. Wspomaga wzrost włosa.

Wyciąg z zielonej herbaty dodawany jest do wielu kosmetyków. Należy jednak pamiętać, że zielona herbata nie przenika przez warstwę rogową naskórka, by uzyskać efekt głębszej penetracji należy stosować wyciąg z papryki lub pieprzu, alkohol glikolowy lub lipoderminę. Składniki te można nabyć w sklepach internetowych z półproduktami kosmetycznymi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*