Grzybica pochwy – przyczyny i objawy

Ten rodzaj grzybicy jest dość powszechny. Raz w życiu spotyka się z nią prawie 75% kobiet. Dobrze jest zatem wiedzieć, co zrobić, aby pozostać w grupie ¼ niezainfekowanego społeczeństwa.

Zapalenie pochwy może mieć dwa podłoża – bakteryjne lub grzybicze. Podstawowym sposobem rozróżnienia ich od siebie jest ocena objawów, które są dość do siebie podobne. W 2006 roku amerykańscy naukowcy ustalili, że ginekolodzy ustalając rodzaj zapalenia w trzech przypadkach na cztery stawiają błędną diagnozę.

Dlatego warto by każda kobieta dotknięta zapaleniem pochwy, a w szczególności takim, które wraca, zrobiła wymaz. Pozwoli to upewnić się, co do jego przyczyny. Warto zasugerować ginekologowi zrobienie takiego badania.

Typowymi objawami grzybicznymi są swędzenie, pieczenie i charakterystyczne gęste, białe lub żółte grudkowate upławy. Wraz z przewlekaniem choroby, staje się ona mniej oczywista; dolegliwości zmieniają swoją częstotliwość, niejednokrotnie znikając na jakiś czas. Niejednokrotnie zakażeniu towarzyszy pieczenie przy oddawaniu moczu lub uczucie pełnego pęcherza. Najgorsze w takiej sytuacji jest czekanie, aż dolegliwość sama przejdzie. Niezwłoczna w takiej sytuacji jest pomoc lekarza.

Grzyby typu Candida wywołujące zapalenie pochwy mogą dostać się tam różną drogą. Żyjąc w jelitach nie są niebezpieczne i chorobotwórcze, jednak gdy dostaną się w okolice pochwy mogą znaleźć tam idealne środowisko do rozwoju – kwaśne, z dostępnością cukru. Wtedy rozpoczynają się problemy z grzybicą, powracającą i uciążliwą w leczeniu przypadłością. Dowiedz się z nami jak sobie z nią radzić, jak zapobiegać i leczyć tę chorobę.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*